wtorek, 27 marca 2012

„Wyższa kultura mobilności, czyli ulica Dietla jako bulwar” - zapraszamy na kolejne spotkanie modułu 'miasto"


26.04 godz. 18. 30, Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a, Kraków

W trakcie spotkania zastanowimy się nad tym, czy ulica Dietla może być przyjazna dla mieszkańców miasta, a szczególnie dla społeczności lokalnej. Nasi goście - Małgorzata Małochleb i Marcin Wójcik - pokażą, jak zamienić zastawione samochodami chodniki w strefy piesze nie likwidując miejsc postojowych, zwiększając przepustowość ulicy i maksymalizując przestrzeń zieloną.

Małgorzata Małochleb - Od połowy lat 90. zaangażowana w działania na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej społeczeństwa. Specjalizuje się w bezpośredniej edukacji ekologicznej, szczególnie w zakresie gospodarki odpadami i promocji roweru, jako środka transportu w mieście. Jest trenerką i edukatorką, prowadzi szkolenia i warsztaty. Na co dzień przemierza rodzinny Kraków na rowerze. Dalekie podróże to pasją jej życia. Uwielbia odkrywać i fotografować niesamowite zakątki świata ale i najbliższą okolicę. Od 2011 roku prowadzi serwis ibikekrakow.com, którego jest współpomysłodawczynią.

Marcin Wójcik - Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m. in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną, architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni. Od 2011 roku prowadzi serwis ibikekrakow.com, którego jest współpomysłodawcą.

Nasi goście współpracują z Polską Zieloną Siecią. Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć (lub w skrócie Polska Zielona Sieć) jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego zrzeszającą organizacje ekologiczne działające w największych miastach Polski. Naszym celem jest rozwój w zgodzie z naturą. Działamy poprzez budowanie obywatelskiego poparcia dla zrównoważonego rozwoju, tworzenie mechanizmów społecznej kontroli wydatkowania publicznych funduszy, zwiększenie wpływu konsumentów na jakość produktów oraz politykę globalnych korporacji, a także wspieranie ekorozwoju krajów Globalnego Południa oraz społeczeństwa obywatelskiego w Europie
Wschodniej.

Materiały wizualne do spotkania przygotuje Maria Paszkowska.

Maria Paszkowska - studentka, absolwentka studiów pierwszego stopnia Architektury Wnętrz na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swoich pracach odwołuje się do zasad bioniki i upcyclingu oraz projektowania partycypacyjnego. Realizuje projekty dla indywidualnych odbiorców, a także dla firm i instytucji. Jej prace można było oglądać  m.in w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, Bunkrze Sztuki i podczas Gadającego Psa w Pięknym Psie. Uczestniczyła w wielu inicjatywach projektowych takich jak Kramy 2011, Przemysły Kreatywne, Pechakucha. Finalistka ogólnopolskiego konkursu architektonicznego na aranżację Domu Kultury INSPIRO w Podłężu. Członek założyciel stowarzyszenia artystycznego ARSNICA. W wolnych chwilach podróżuje, najchętniej pod żaglami, a na co dzień jako środek transportu wybiera rower.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz