czwartek, 1 marca 2012

'po kapitalizmie' w marcu


  Po kapitalizmie, moduł: teoria

  1.03 godz. 18.00 Kółko samokształceniowe
  Jakub Baran i Wojciech Czabanowski wygłoszą referat o intelektualistach jako podmiocie rewolucji.

  15.03 godz. 18.00 Kółko samokształceniowe
  Tym razem będziemy rozmawiać na temat tekstu "Nędza studenckiego życia" (z 1966 roku) autorstwa Międzynarodówki Sytuacjonistycznej i studentów Strasburga.

  Dyskusję poprowadzi dr Krzysztof Posłajko.

  Link do tekstu: http://cia.media.pl/nedza_studenckiego_zycia.

  Uwaga! Jeśli ktoś nie zdąży przeczytać tekstu, nie ma obaw - tekst zostanie streszczony na początku spotkania.

  Krzysztof Posłajko (1981) - filozof, publicysta, członek redakcji
  portalu Nowe Peryferie.
  Po kapitalizmie, moduł: życie codzienne
10.03.2012 (sobota), godz. 11
Kuratorka MKBS: Anna Bargiel
Spotkanie MKBS w ramach: Po kapitalizmie, moduł: życie codzienne


Czy liść może nadać kształt lampie?


Czy krzesło z butelek PET jest wygodne?


Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas warsztatów recyclingowych, które poprowadzi dr Tomasz Wójcik – eko-designer, popularyzator idei upcyklingu, czyli przetwarzania niskiej jakości odpadów (takich jak pałeczki do chińszczyzny czy plastikowe nakrętki) w piękne przedmioty, na przykład stół. Z miłością do gór i paralotniarstwa jest związane inne jego zainteresowanie – bionika. Dzieci uczestniczące w warsztatach będą miały okazję przekonać się, że wszystko, nawet stara gazeta może być materiałem inspirującym projektanta.


Prosimy uczestników o przyniesienie kilku gazet typu dziennik.

17.03 godz. 16.00 

Otwarte warsztaty z design-recyklingu skierowane do osób, dla których ważna jest zarówno estetyka przedmiotów, jak i to, z czego zostały wykonane. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią bawić się designem. Warsztaty poprowadzi dr Tomasz Wójcik – eko-designer, popularyzator idei upcyklingu, szef pracowni bioniki i wykładowca w krakowskiej ASP – we współpracy ze studentami z Pracowni Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Krakowie.

Prosimy uczestników o przyniesienie: kilku gazet typu dziennik, 1 wieszaka z pralni chemicznej, 10 plastikowych kubków, 1 małego pudełka po proszku do prania, kilku jednorazowych plastikowych sztućców. Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach prosimy o kontakt: bargiel@bunkier.art.pl

Po kapitalizmie, moduł: miasto

22.03 godz. 18.00 
  Spotkanie z Karoliną Kłos i Cecylią Malik z Kolektywu Modraszek oraz Marcinem Kruszelnickim ze Stowarzyszenia Zielony Zakrzówek, autorami akcji społeczno-artystycznej podjętej w celu uratowania Zakrzówka przed zabudową. Akcja udowodniła, że bez środków finansowych, ale dzięki solidarności i kolektywnemu działaniu, można mieć wpływ na kształtowanie przestrzeni Krakowa. Podczas spotkania przedmiotem naszego zainteresowania będzie odpowiedź na pytanie, jak skutecznie realizować ‘prawo do miasta’?
  Karolina Kłos
  Absolwentka Wydziału Grafiki krakowskiej ASP, związana ze Zbiornikiem Kultury, Modraszek Kolektyw i krakowską edycją Pecha Kucha. Uczestniczka wystaw krajowych i zagranicznych, w tym indywidualnych "Anatomimesis" oraz "Microart 1:10". Miłośniczka wektorów, litografii, snowboardu i prostoty. 
  Marcin Kruszelnicki
  Architekt pracujący niegdyś dla dużych developerów, specjalizujący się w dużych budynkach użyteczności publicznej. Aktualnie prowadzi własną praktykę projektową. W wolnych chwilach społecznik, ekoterrorysta i baczny obserwator medialnych narracji tworzonych na potrzeby różnych grup interesu.
  Cecylia Malik – ur.1975, absolwentka Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP i podyplomowych studiów kuratorskich na Uniwerstecie Jagiellońskim. Współtwórczyni Małego Klubu Bunkra Sztuki w Krakowie. Współkuratorka projektu„ Ulica Smoleńsk 22/8 „ Ostatnie wystawy indywidualne to„ Ikonostas Miasto „ i „Koncert u Pana Żula” w Galerii Zderzak w Krakowie. Za realizację projektu "365 drzew" zdobywczyni tytułu „Kulturystka roku 2010”, nagrody przyznawanej przez Instruktorów Radiowego Domu Kultury Programu 3 Polskiego Radia. laureatka nagrody publiczności Kulturalne Odloty 2010 przyznawanej przez krakowską „Gazetę Wyborczą” w kategorii Artysta roku. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz